MIG in MAG varjenje se uporabljata predvsem v industrijski proizvodnji ter pri izdelavi jeklenih konstrukcij.
Pri MAG varjenju se kot aktivni plin uporablja CO2, zato ni primerno za vse materiale, prav tako je zvar nekoliko širši.
Pri MIG varjenju se kot aktivni plin uporablja mešanica CO2 in argona, kar nam omogoča čiste in gladke zvare ter posledično višjo kakovost izdelkov.
Ročno obločno varjenje je najbolj vsestranski in preprost postopek, saj se uporablja za varjenje skoraj vseh materialov (inox, aluminij, jeklo,…).
Toplota, ki jo daje oblok, topi elektrodo, njen plašč in varjenec. Elektroda je vpeta v držalo, ki je preko kabla povezan na en pol vira varilnega toka, drugi del vira varilnega toka pa je povezan z varjencem.
TIG varjenje je postopek obločnega varjenja z netaljivo volframovo elektrodo v zaščitenem okolju.
TIG varjenje velja za najbolj kakovostno, saj zagotavlja, da ima var skoraj identično sestavo kot obdelovanec, je izjemno odporen proti koroziji ter ni podvržen razpokam niti v daljšem časovnem obdobju. Najpogosteje se uporablja pri varjenju inox materiala.
Varjenje čepov pomeni, da strojni element s celotno ploskvijo privarimo na površino drugega elementa oz. pomeni posebno obliko točkovnega varjenja, kjer se vijak ali posebno oblikovana matica privari na drugi kovinski del.